(0212) 239 72 22(Pbx)

KEMER COUNTRY/KEMERKÖY ONLINE İŞLEMLER

Kemerköy Sitesi

E6 otobanından yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuktan sonra, Kemerburgaz’a dönmenizle birlikte her şey değişmeye başlar ve evinize gidiyor gibi hissedersiniz. Her şey daha yeşil olmuştur, eğer camınız açıksa kuşların cıvıltısını duyabilirsiniz... Ağaçlarla çevrili bir yolun sonunda kusursuzca korunan bir golf sahasının eğimli yeşillikleri arasından kiremit çatılar, safran sarısı cepheler, işlenmiş demir balkonlar ve cumba pencerelerin parlayan camları göze çarpar… Her biri içinde bulunduğu doğal yerleşime uyum sağlamak üzere mükemmellikle donatılmış, aynı zamanda uzaklarda su kemerleri yükselen büyük Türk mimarı Mimar Sinan’ın geleneksel mimarisi ve ilhamı ile tasarlanmış evler… Burası Kemer Country…

Kemer Country’de, açık alanlar da yapılar kadar itinayla tasarlanmış olup sayısız ağaçla yeşillenmiş ve düzenlenmiştir. Kemer Country konsepti ilk defa 1986’da oluşturulmuş ve 1992 yılında İtalya Bologna’da düzenlenen “A Vision of Europe” sergisinde Türkiye’de şehir planlamasına yeni Avrupalı yaklaşımını ilk getiren uygulama olması nedeni ile ödül kazanmıştır.

Projenin yaratıcısı ve finansörü işletmeci Esat Edin, Kemer Country projesinde yirmiden fazla dünya çapında ünlü mimarla çalışmıştır. Bu muhteşem projeye imza atan isimler; Andreas Duany, John Carney, Abdel Wahab El-Wakil, Tony Phillipson, TRIAD, Mark & Nedret Butler, Cemal Mutlu, Ertür Yener, Tuncay Çavdar, Nüvit Yeğin, Emir Uras, Hans Van Veldhoen, Allison Hainey, ve Lord Kennilworth. Dünyada eşine az rastlanan bu proje Türkiye’nin 2.kapalı sitesidir.

 

Sitemizin kurucusu Esat Edin ve ailesini sevgi, rahmetle anıyoruz...

Evlerin iç dizaynı, maksimum alan kullanımını sağlamak üzere tasarlanarak pratiklik ve işlevsellik ön planda tutulmuştur. Dış planda ise, çevre ve doğanın güzelliklerine açılarak güneş ışığının bütünüyle girmesi için tasarlanmış ahşap cumba pencereler; ferah balkonlar ve kuzey rüzgârından korunan verandalar, geleneksel Osmanlı mimarisinden ve Boğaziçi konaklarından ilham alınarak projelendirilmesi özelliklerinden sadece birkaçıdır. Dekoratif taşları ve ayrıcalıklı yapı malzemelerini ön plana çıkaran dış cepheler, doğal ışık ile oluşan sayısız gölge ve rengi vurgulamak üzere tasarlanmıştır. Kiremit çatılar sadece doğaya karışmakla kalmayıp, çevre ile birlikte yaşlanıp olgunlaşmaktadırlar.

Kemer Country’e bakıldığında yıllar içerisinde kendi kendine gelişmiş bir yapılanma görülebilir. Tüm mahalleler kendilerine has özelliklere sahip olup inşa edilen tüm evler farklı, fakat uyumludurlar. 2 bölüm olarak değerlendirilebilecek Kemer Country projesinin ilk bölümü olan Kemerköy, 1200 dönümlük arazi üzerinde, ikinci bölümü olan kütük evler ise 206 hektarlık arazi üzerinde yer almaktadır. 

Kemer Country, 1986 yılında üzerinde tarım ve hayvancılık yapılan, ortalama ~800 nüfuslu bir köy olan, sırtını ormana yaslamış, Mimarsinan’ın inşa ettiği su kemerleri ile İstanbul’u besleyen su havzalarının ortasında ve tarihi demiryolları güzergahında yer alan Göktürk üzerinde hayal edilmiş bir projedir. 1986 yılında projesine, 1989 yılında inşaatına 1. fazdan itibaren başlanmış 1200 dönümlük arazi üzerinde yer alan bu bölümün 300 dönümü golf alanı olarak ayrılmıştır. Geriye kalan 900 dönüm üzerinde dikey ve yatay yapılanmanın birlikte yer aldığı konutlar yeşil alanlar, göletler ve diğer site ortak parselleri bulunmaktadır.

Ortalama 5000 kişilik nüfusa sahip Kemer Country sakinlerinin profili A, A+,A++kişiler olarak ifade edilebilir.

Doğası, yaşam konsepti, ve dünya standartlarındaki imkanları ile Kemer Country, sadece yaşamak için ideal bir yer olmaktan öte, mutlu ve hayat dolu bir yaşam için de eşsiz bir vahadır.

Kemerköy Sitesi 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu temel alınarak hazırlanmış bir Yönetim Planı temel alınarak yönetilmektedir. Site yönetimi Parlamenter Sistemdeki gibi tüm parsellerin bağımsız bölüm maliklerince seçimle belirlediği temsilcilerinden oluşan Temsilciler Kurulu, onların arasından arasından seçilen ve yürütme kurulu olarak ifade edilebilecek Yönetim Kuruluna bağlı profesyonel bir ekip tarafından sağlanmaktadır. Sakinlerinin mülkiyeti ve katılımcı yönetimi ile kendi binasında hizmet veren Kemerköy Site Yöneticiliği, yaratılan bu istisna yerde, site sakinlerinin rahat ve güvenli bir hayat sürdürmesi için kurulan, yaşamı kolaylaştırmak ve düzeni sağlamak için “özel bir belediye” hizmeti vermeyi amaçlayan, sitenin temel hizmet ihtiyaçlarını karşılaması dışında, her türlü yönetim görevlerini, Site Temsilciler Kurulu ve Site Yönetim Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda profesyonel kadrosu ile yerine getiren bir kurumdur. Misyonu, site sakinlerine güvenilir, üstün kaliteli ve artı değerleri olan hizmetler vermeye, sosyal ve fiziksel çevremizi özenle korumaya, bunların yanında sakinlerimizin değişen ihtiyaçlarının farkında olarak öncü ve yaratıcı çözümlerle yaşamaya değer katan, onları farklı kılan hizmetler sağlamaya, çalışan bir yönetim olmaktır. 

Site yönetiminde profesyonel kadro olarak temelde idari grup, teknik grup, peyzaj grubu, sosyal hizmetler grubu bulunmaktadır. Ortak alan teknik ve yeşil alan bakım onarımı ile ilgilenen teknik ve peyzaj birimlerinin yansıra site ortak alan havuz bakımları ile ilgilenen kalite kontrol departmanı, Köy Meydanı Lokanta işletmeciliği, muhasebe, halkla ilişkiler, site içi posta hizmetleri site yönetiminin alt birimleridir. Ayrıca güvenlik, çöp hizmetleri, ambulans hizmeti gibi konularda farklı taşeron firmalardan hizmet alınmakta, bu hizmetlerin denetimi de site yönetimi tarafından yapılmaktadır. Tüm bu hizmetlerin giderleri, site sakinlerinin ödedikleri aidatlarla karşılanmaktadır. Kemerköy bu bakımdan kendine yeten, çevresini güzelleştiren ve bulunduğu bölgeye her bakımdan değer katan bir yaşam kompleksidir.


KEMERKÖY SİTESİ YÖNETİCİLİĞİ

Kemerköy, yemyeşil bir doğayla çevrelenen kusursuz bir vahada her gün kendimizi yenileyebilmemiz için eşsiz imkanlar sunmaktadır.

map